Телекомунікаційні рiшення

Будівництво та вдосконалення мереж

Оптимальне та ефективне транспортне рішення – ключовий елемент у досягненні успіху операторів зв’язку в умовах високої конкуренції на ринку. З самого початку діяльності компанії телекомунікаційний напрям є одним з основних напрямків бізнесу «Техносерв Україна». Інженерний потенціал компанії дозволяє реалізовувати в області побудови мереж передачі даних проекти будь-якого рівня складності, від організації виділених ліній зв’язку на базі модемів і до магістральних мереж масштабу країни. Будівництво мережі на базі технологій SDH і / або DWDM надає оператору можливість доводити послугу до необхідної географічної точки, а наявність власної опорної мережі дає значну перевагу (у порівнянні з орендою каналів). Це, перш за все, можливість доводити послугу до необхідної географічної точки, а також здавати надлишки ресурсів в оренду. Сучасні транспортні мережі повинні бути широкосмуговими, мультисервісними, інтелектуальними і орієнтованими на надання кінцевому користувачеві послуг з гарантованою якістю. Конвергенція стала одним з основних напрямків розвитку транспортних мереж. Транспортні мережі передачі даних на базі MetroEthernet або IP / MPLS є одним з найбільш привабливих рішень для операторів зв’язку, орієнтованих на надання як традиційних послуг з передачі даних, так і мультимедійних послуг і послуг з доданою вартістю.

У операторському сегменті найчастіше представлені радіорелейним зв’язком і рішеннями на базі WiMAX, Wi-Fi. Дані рішення не мають альтернативи в тих випадках, коли потрібне швидке розгортання мереж передачі даних, що обслуговують рухомих абонентів або в районах з нерозвиненою інфраструктурою зв’язку. Для комплексного рішення по організації цифрового інтерактивного телебачення в мережах загального користування і в мережах операторів зв’язку застосовуються мультимедійні рішення IP-TV і WEB TV. Головною перевагою здійснення доставки телебачення по IP-мережах є інтерактивність відеопослуг і наявність широкого набору додаткових сервісів.

Важливим джерелом отримання прибутку для операторів зв’язку сьогодні є надання послуг з обробки викликів. Для організації контакт-центру з найвищим рівнем сервісу, фахівці «Техносерв Україна» готові впровадити обладнання, що дозволяє об’єднати обробку голосових, відео, смс і мультимедійних каналів зв’язку в єдиному апаратному центрі, а також інтегрувати їх в існуючу ІТ-інфраструктуру замовника.

Управління мережами та послугами

На сучасному етапі телекомунікаційний ринок переживає новий виток свого розвитку, який пов’язаний з декількома глобальними факторами: вплив на операторський бізнес постачальників інформаційних сервісів (Google, Yandex, Apple, Skype та інш.), процес збільшення телеком-компаній за рахунок об’єднання фіксованих та мобільних операторів, вибухове зростання фіксованого та мобільного ШСД i, як наслідок, посилення конкуренції та зниження тарифів.

Загалом всі ці фактори поступово ведуть до зниження маржинальності бізнесу операторів зв’язку. Перед телекомами постало глобальне завдання реструктуризувати свій бізнес так, щоб зберегти у себе центр отримання прибутку. Рішення цих завдань знаходиться в площині розвитку та впровадження інноваційних технологій, таких як:

  • Надання клієнтам контентних сервісів (Value Add Services) не тільки генеруючих додаткові прибутки, але й підвищуючих лояльність клієнтів. Життєвий цикл подібних послуг скорочується, а вимоги до їх якості і різноманітності стають все більш витонченими. Перед операторами постає завдання повного контролю трафіку, забезпечення швидкого виведення на ринок нових сервісів, а також підключення внутрішніх ресурсів і контент-провайдерів до мережі.
  • Впровадження систем автоматизації надання послуг ( OSS Service Fulfillment ), які дозволяють операторам контролювати весь процес взаємодії з клієнтом, від надходження замовлення на послугу до її кінцевої реалізації. Автоматизація контролю за цією складовою бізнесу особливо актуальна для підвищення задоволення та лояльності клієнтів оператора на всіх етапах надання послуг.
  • Створення комплексу систем управління якістю послуг ( OSS Service Assurance ) , які дозволяють менеджменту в режимі реального часу відслідковувати критичні параметри роботи мережевої інфраструктури, інтегрувати дані з різноманітних підсистем, які відповідають за ті чи інші параметри, а також за якість сервісу. Подібні системи дозволяють оператору на умовах об’єднання мереж, які мають побудову різної логіки та різноманітних виробників, зберегти найважливіші параметри працездатності єдиної інфраструктури.
  • Вдосконалення біллінгових систем (BSS). Це завдання диктується в першу чергу консолідацією мобільних та фіксованих операторів, послуги яких та принципи роботи з клієнтами дуже сильно відрізняються. Надання FMC-послуг потребує нових підходів під час створення конвергентного біллінгу.
  • Забезпечення працездатності всієї ІТ інфраструктури в межах гарантування якості послуг, які надають оператори, стало не менш важливим завданням, ніж забезпечення працездатності телекомунікаційних мереж.
  • Впровадження систем радіопланування. Частотний ресурс є важливим активом будь-якого оператора і його раціональне використання особливо важливе в даний час у зв’язку із стрімким зростанням якісних
    мобільних технологій. Правильний підхід до радіопланування дозволяє операторам не тільки підвищити якість бездротового зв’язку, але і суттєво знижує експлуатаційні витрати.

Спеціалісти «Техносерв Україна» мають великий досвід впровадження всіх вищезазначених систем на продуктах провідних світових вендорів. Компанія надає повний комплекс робіт щодо реалізації проектів будь-якої складності і масштабності «під ключ»: від передпроектного консалтингу і проектування до технічної підтримки впроваджених рішень.